3 lutego 2016 Udostępnij

Lampki biurkowe: światło o szerszym zastosowaniu niż tylko w domowym biurze

lampka biurkowaLampki biurkowe to doskonałe źródło światła wówczas, kiedy czytamy, piszemy czy odrabiamy pracę domową lub pracujemy przy komputerze. Wszystkie te czynności wiążą się ze zmęczeniem naszych oczu. Dlatego tak ważne jest zapewnienie sobie optymalnego oświetlenia.

lampki na biurkoLampka biurkowa sprawia, że oświetlenie można dostosować indywidualnie do wykonywanych zadań. W zależności od potrzeb lampka może zostać ustawiona w określonym kierunku. Można także regulować jej wysokość, a nawet poziom jasności emitowanego światła. Kupując lampkę, zawsze należy brać pod uwagę jakość emitowanego światła.

Lampka biurkowa powinna być stabilna, a także mieć oprawę, która nie nagrzewa się. W przypadku modeli regulowanych liczy się także blokada ustawienia w konkretnej pozycji. Funkcjonalność to jednak nie wszystko. Znaczenie ma także wygląd lampki. Lampka biurkowa musi pasować do pozostałych elementów wyposażenia, jeśli chodzi o jej styl oraz kolor. Najlepsze lampki biurkowe to połączenie eleganckiego designu z wysoką funkcjonalnością.

Lampki biurkowe: niezbędny element wyposażenia zarówno w domu, jak i w biurze

Niezależnie od tego, czy czas przy biurku spędzamy w pracy czy w domu, lampka biurkowa jest niezbędna. W czasie pracy biurowej nasze wykonują szereg skomplikowanych zadań. Aby przebiegały one prawidłowo, niezbędne jest właściwe oświetlenie. Lampka biurkowa zapewnia światło. Trzeba pamiętać, że musi ono być jasne, ale jednocześnie nie może nas oślepiać.

Lampki biurkowe nie mogą być także jedynym źródłem światła. Mają jedynie uzupełniać światło górne. Trzeba również pamiętać o tym, że różnica między światłem ogólnym a lampką na biurku nie może być duża. W przeciwnym razie oczy będą musiały nieustannie dostosowywać się do otoczenia. W efekcie będą się bardzo szybko męczyły.

lampka biurkowa do komputera

Lampka biurkowa to nie tylko dodatek, ale również element niezbędny do pracy Lampki biurkowe oferowane są w rozmaitych kształtach i kolorach. Wybierać można między modelami różniącymi się stylem. Nie stanowi problemu znalezienie lampek, które mają odchylane ramię czy zacisk. Lampki biurkowe różnią się między sobą także jeśli chodzi o cenę.

Kupując lampkę, trzeba sobie zadać pytanie ile godzin dziennie zamierzamy z niej korzystać. Lampka na biurku stanowi element wyposażenia gabinetu, ale trzeba pamiętać, że przede wszystkim jest jednym z narzędzi naszej pracy. Wpływa w znaczący sposób na nasze samopoczucie oraz kondycję naszych oczu. Dzieci szczególnie chętnie wybierają bajecznie kolorowe lampki, na których umieszczono postacie z ulubionych bajek.

Iwan Gacek

inż. elektryk, specjalista w zakresie oświetlenia
"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło."