5 lutego 2016 Udostępnij

Jak znaleźć idealny klosz do lampy sufitowej?

klosz do lampy sufitowejPrzez kilka lat lampy wiszące straciły na popularności. To wszystko za sprawą tego, że w nowoczesnych aranżacjach bardzo często wykorzystywano wbudowane w sufit halogeny. Tymczasem okazało się, że nie jest to rozwiązanie ani praktyczne, ani ergonomiczne, ani nawet efektywne.

Dlatego też lampy sufitowe znów wracają do łask. Te, szczególnie sprawdzają się w jadalni, powieszone nad stołem fundują mieszkańcom odpowiednią dawkę światła. Najczęściej, tego typu lampy są wyposażone w otwarty klosz skierowany w dół. Jednak, by uzyskać efekt kierunkowego światła, warto zainwestować w klosz nieprzeźroczysty.

W tej kwestii nie będzie miał znaczenia materiał, z którego wykonany jest klosz. Jeśli posiada on przezroczystą teksturę, to niezależnie od tego, czy jest on wykonany z tektury, plastiku czy szkła - będzie on doskonale rozpraszał światło po całym pomieszczeniu. To, na co jednak warto zwrócić uwagę, to stylistyka klosza. Warto wybrać zatem taki wariant, który doskonale wkomponuje się, a właściwie podkreśli wyjątkowych charakter wnętrza.

lampy sufitowe

Dla przykładu, w aranżacjach inspirowanych stylem rustykalnym, historycznym idealnie sprawdzą się klasyczne klosze, wzbogacone o roślinne ornamenty. Niezobowiązujących, surowych lub minimalistycznych wnętrzach można zainwestować w lekkie oraz proste klosze o geometrycznych kształtach.

Producenci w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie lampami sufitowymi, przygotowali ogromną ilość produktów, spośród których każdy znajdzie coś interesującego. Jednak jeszcze przed zakupem, warto sprecyzować własne potrzeby, co zdecydowanie ułatwi wybór odpowiedniego oświetlenia.

Ilona Primek

architekt światła;
"Bądź jak światło, które wędruje przez noc i po drodze zapala zagasłe gwiazdy."